قطعات لودر چینی

لودرهای چینی یکی دیگر از انواع لودرهای موجود در بازار می باشند که برحسب میزان باری که جا به جا می کنند به سایزهای مختلفی دسته بندی می شوند. لودر چینی پس از ورود به ایران جایگاه مناسبی را در میان لودرها پیدا کرده است و بسیاری از خریدارن لودر، این محصول را برای استفاده خود بر می گزینند. یکی از عواملی که باعث شده است که مشتریان اقدام به خرید لودر چینی کنند پشتیبانی مناسب و تولید قطعات لودر چینی برای این محصول و جلب رضایت مشتریان می باشد.

لودر در واقع یک ماشین بارگیری به حساب می آید که وظیفه حمل و جابجایی مصالح مختلفی از جمله شن و ماسه و خاک را بر عهده دارد. لودر در کل برای بارگیری از مکان های سست و دارای ارتفاع پایین، تخلیه در ارتفاع پایین و حمل در فاصله کم و برای جابجایی در حدود 200 متر استفاده می شود. همچنین از لودر می توان برای احداث جاده، حمل تجهیزات و بسیاری دیگر از امور استفاده کرد. قطعات لودر چینی متنوع بوده و هر یک دارای کارایی خاصی می باشد.

لودرها از نظر حرکتی به دو صورت چرخ زنجیری و چرخ لاستیکی تولید می شوند که بر حسب مکانی که از آن  استفاده می شود می توان یکی از آن ها را انتخاب کرد. لودر های چرخ لاستیکی که دارای قدرت مانور زیادی هستند می توانند با سرعت بیشتری مسافت بیشتری را نسبت به لودر چرخ زنجیری طی کنند و در نتیجه می توانند بار را تا مسافت 200 متر با سرعت مناسبی حمل کند در صورتی که این مقدار برای لودرهای چرخ زنجیری  بیش از 80  متر نمی باشد. این لودر ها همچنین در مقابل لودر های چرخ زنجیری ظرفیت جام بیشتری را دارا هستند. ولی استفاده از لودرهای چرخ لاستیکی برای مکان هایی که سنگ های تیزی دارند مناسب نبوده و همچنین برای مکان هایی که دارای خاک نرم و گل آلود می باشند بهتر است از لودر چرخ زنجیری به دلیل میزان تماس و اصطکاک بیشتر با زمین استفاده شود. توجه به این نکته نیز ضروری می باشد که لودر های چرخ زنجیری می توانند در شیب های بیشتری نسبت به لودرهای چرخ لاستیکی حرکت کنند.

قطعات لودر چینی

لودر ها در کل به چهار قسمت موتور، شاسی، سیستم هیدرولیک و جام تقسیم می شوند که در این بین موتور وظیفه تامین نیرو را برای به حرکت در آوردن لودر بر عهده دارد. شاسی نیز که همان شاسی تراکتور می باشد برای لودرهای چرخ زنجیری یک پارچه و برای لودرهای چرخ لاستیکی کمر شکن هستند.

برای انتقال نیرو از موتور به جام نیز از سیستم هیدرولیک استفاده می شود که در حال حاضر روغن هیدرولیک بهینه سازی شده و در برابر خوردگی مقاوم تر شده است.

طراحی جام نیز به صورتی می باشد که که می تواند کار تخلیه را از ارتفاع 5.2 تا 5.4 متری به انجام برساند و این مورد باعث می شوند تا لودر بتواند عملیات تخلیه در کامیون یا دیگر ماشین های را به راحتی انجام دهد.

 قطعات لودر چینی بعد از مدت زمانی که استفاده می شود دچار خرابی و استهلاک می شوند و به همین منظور قطعات لودر چینی مثل لوازم دیفرانسیل، گیربکس، هیدرولیک، موتور و دیگر قطعات مربوط به لودر تولید شده اند و به این ترتیب لودر چینی رضایت استفاده کنندگان از این ماشین را برآورده کرده است.

شرکت ایران هیدرولیک مرکزی به عنوان یکی از نمایندگان عرضه کننده قطعات لودر چینی نیاز خریداران این ماشین را در زمینه تامین قطعات مورد نیاز لودر چینی به خوبی بر طرف کرده است.

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :