بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 2 آذر 1396 در ساعت 10 : 31 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

گریدر یکی از ماشین آلات راه سازی می باشد که برای اینکه به خوبی کار کند می بایست افرادی که بر روی آن کار می کنند اطلاعات قطعات گریدر هپکو و طرز نگهداری از آنها را به خوبی بلد باشند. در زیر به نکاتی اشاره میکنیم که در مجموع به شما کمک خواهند نمود تا استفاده بهتری از گریدر خود داشته باشید. با ایران هیدرولیک مرکزی تا انتها همراه باشید.

همواره توصیه نموده ایم که تنها به افرادی اجازه ی استفاده از گریدر را بدهید که گواهینامه ی اپراتوری گریدر را داشته باشند. این کار سبب می شود تا راننده با اطلاع از همه ی مسائل مربوط به گریدر به خوبی و با کارایی بالاتری از دستگاه استفاده نماید.

در صورتی که از راننده ی حرفه ای و آموزش دیده استفاده کنید می داند که قبل از روشن کردن دستگاه بایستی زیر و اطراف دستگاه را روئیت کرده و از این احتمال که شخصی در زیر یا در کنار بدنه گریدر نباشد اطمینان حاصل کند. همچنین قبل از شروع به کار نسبت به تست سیستم ترمز دستگاه که از جمله قطعات گریدر هپکو می باشد، اقدامات لازمه را انجام دهد تا در صورتی که در لوازم یدکی گریدر هپکو نقصی وجود دارد ابتدا آنرا برطرف و سپس نسبت به راه اندازی آن اقدام کند.

همچنین راننده ی آموزش دیده می داند که در هنگام روشن کردن دستگاه باید در فضای تعبیه شده برای اپراتوری دستگاه حضور داشته باشد و مطمئن باشد که تمامی قطعات گریدر هپکو در حالت سکون یا خلاصی می باشند و پس از روشن شدن نیز تمامی اعلانات و چراغ ها را چک کرده و از صحت کارکرد آنها مطمئن شود. با توجه به عظیم الجثه بودن این ماشین آلات اپراتور باید قبل از ترک گریدر تمام مباحث ایمنی مربوط به توقف خودرو را چک نماید.

پس از شروع به فعالیت گریدر باید وضعیت فرمان و چراغ و بوق کنترل شود و راننده هیچگاه نباید در حالت ایستاده اقدام به هدایت گریدر نماید و هیچگاه در حین حرکت اجازه سوار شدن افراد دیگر به گریدر را ندهد. حتما قبل از آنکه راننده به فعالیت بر سر گریدر مشغول شود از اطلاع داشتن وی در مورد مفاهیم رنگ پرچم هایی که ممکن است حین کار از آنها استفاده شود سوال کنید.

اپراتور باید بداند که در زمان حرکت به سمت عقب از عدم وجود شخص یا مانع در پشت گریدر اطمینان کسب کند. همچنین در صورت استفاده از تیغه دستگاه گریدر را به سمت عقب نراند همچنین در صورتی که با صدای غیر عادی برخورد کرد فورا جهت بررسی موضوع اقدام نماید. برای توقف دستگاه لازم است تا گریدر در سطح صافی قرار داده شود سپس تمام قطعات گریدر هپکو قفل شود و تجهیزات متصل به دستگاه را روی زمین قرار دهد.
در صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات گریدر هپکو این کار حتما توسط تعمیرکار خبره انجام شود از خاموش بودن موتور و همچنین بر روی زمین قرار داشتن تجهیزات اطمینان حاصل نمایید. در صورت بروز مشکل در سیستم برق دستگاه و نیاز به تعمیر بودن این بخش حتما از قطع بود برق دستگاه حین تعمیر اطمینان حاصل کنید همچنین در صورتی که نیازمند هواگیری بخش سوختگیری، روغن و یا هیدرولیک بودید حتما موارد ایمنی را رعایت نمایید. با استفاده از نکات بالا که در مورد قطعات گریدر هپکو و طرز نگهداری از آنها بود می توانید به بهترین نحو ممکن از گریدر خود استفاده نمایید.

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :